Unuri Futbol: Liema plejers ġew innominati?

Wara staġun tal-futbol eċitanti, plejers se jkunu jistgħu jivvutaw għal sħabhom stess. 
Is-serata tal-unuri, l-MFPA Awards 2018, se ssir fit-23 ta' April fix-Xara Lodge u se tkun trażmessa live fuq Facebook. 
Il-qofol tas-serata jkun it-tħabbir tal-MFPA Best Player Award.
Panel ta’ kowċis tal-Premier League kienu inkarigati biex jiffinalizzaw il-lista tan-nominati.
Huma dawk biss li lagħbu tal-inqas 1,350 minuta sat-23 ġimgħa tal-kampjonat li kienu eliġibbli biex jiġu nominati għal MFPA best XI Award, u kienu dawk biss li lagħbu tal-inqas 900 minuta sat-23 ġimgħa tal-kampjonat li kienu eliġibbli biex jiġu nominati għall-MFPA Best Young Players Award.
Din hija l-lista sħiħa tan-nominati:
MFPA Best Young Players Awards
Best Young – Goal Keeper
Jake Galea – Hamrun Spartans F.C.Philip Schranz – Birkirkara F.C.Andreas Vella – Mosta F.C.
Best Young – Defender
Jean Borg – Valletta F.C.Michael Johnson – Balzan F.C.Kurt Zammit – Birkirkara F.C.
Best Young – Midfielder
Jake Grech – Birkirkara F.C.Michele Sansone – Sliema Wanderers F.C.Dunstan Vella – Hibernians F.C.
Best Young – Forward
Zachary Brincat – Mosta F.C.Jurgen Degabriele – Hibernians F.C.Kyrian Nwoko – Valletta F.C.

MFPA BEST XI
Goalkeeper
Henry Bonello – Valletta F.C.Andrew Hogg – Hibernians F.C.
Christoph Nicht – Naxxar Lions F.C.
Right Back
Roderick Briffa – Gzira United F.C.Alex Cini – Floriana F.C.Enmy Peña Beltre – Valletta F.C.
Left Back
Thiago Espindola – Hamrun Spartans F.C.Thomas Veronese – Mosta F.C.Joseph Zerafa – Valletta F.C.
Central Back
Andrei Agius – Hibernians F.C.Stefano Bianciardi – Sliema Wanderers F.C.Steve Borg – Valletta F.C.
Ryan Camilleri – Valletta F.C.Enrico Pepe – Floriana F.C.Elkin Serrano – Balzan F.C.
Midfield
Mislav Andjelkovic – Birkirkara F.C.Andrew Cohen – Gzira United F.C.Carlos Eduardo de Fiori Mendes
– Balzan F.C.Paul Fenech – Balzan F.C.Jake Grech – Birkirkara F.C.
Uros Ljubomirac – Balzan F.C.Santiago Malano – Valletta F.C.Matias Muchardi – Sliema Wanderers
F.C.Maurizio Vella – Floriana F.C.
Forward
Carlos Alberto da Silva – Birkirkara F.C.Alex da Paixao Alves – Balzan F.C.Yuri de Jesus Messias –
Naxxar Lions F.C.Mario Fontanella – Floriana F.C.Raed Ibrahim Saleh – Valletta F.C.
Bojan Kaljevic – Balzan F.C.Matteo Piciollo – Valletta F.C.Amadou Samb – Gzira United F.C.Ricardo
Silva Faria – Tarxien Rainbows F.C.