Ritratti: Atleti jirbħu għall-ewwel darba fl-iSpecial Olympics Malta

Atleti ġodda li pparteċipaw f’kompetizzjoni internazzjonali għall-ewwel darba fl-iSpecial Olympics Malta kisbu 20 midalja tad-Deheb, 11 tal-Fidda u 2 tal-Bronz.
Id-delegazzjoni Maltija se tasal lura Malta llum.

Ir-rebbieħa tal-atletika huma:
Cheyenne Aquilina – 50m Ġirja – Deheb
Cheyenne Aquilina – 100m Mixja – Fidda
Thea Cutajar – 50m Ġirja – Deheb
Thea Cutajar – Standing Long Jump – Deheb
Thea Cutajar – 100m Ġirja – 4 post
Mattheus Muscat – 400m Ġirja – Deheb
Mattheus Muscat – Shot Put – Fidda
Gilmour Borg – Long Jump – Deheb
Gilmour Borg – 100m Ġirja – Deheb
Kurt Demanuele – 200m Ġirja – Deheb
 Kurt Demanuele – 100m Ġirja – Fidda
Gareth Borg – 100m Ġirja – Bronz
Gareth Borg – 200m Ġirja – 4 post
Rebecca Dalli – 200m Ġirja – Deheb
Rebecca Dalli – 100m Ġirja – Fidda

Ir-rebbieħa tal-akwatika huma:
Olivia Bonett – 25m Butterfly – Deheb
Olivia Bonett – 25m Backstroke – Fidda
Maria James – 25m Breaststroke – Deheb
Maria James – 50m Freestyle – Deheb
Maria Pia – 25m Butterfly – Fidda
Maria Pia – 50m Backstroke – Bronz
Sam Micallef – 25m Freestyle – Deheb
Sam Micallef – 50m Freestyle – Deheb
Rosaline Bonello – 25m Freestyle – Deheb
Rosaline Bonello – 25m Backstroke – Deheb
Peter Fenech – 25m Backstroke – Fidda
Peter Fenech – 25m Freestyle – 4 post
Alessia Distefano – 25m Freestyle – Deheb
Alessia Distefano – 25m Backstroke – Deheb
Jean Paul Fenech – 50m Freestyle – Deheb
Jean Paul Fenech – 25m Freestyle – Fidda
Olivia Bonett, Maria James, Maria Pia, Sam Micallef – Relay 4 x 50m Medley – Deheb
Rosaline Bonello, Peter Fenech, Alessia Distefano, Jean Paul Fenech – Relay 4 x 50m Freestyle – Deheb

Ir-rebbieħa taċ-Ċikliżmu huma:
Gareth Borg – 500m – Fidda
Gareth Borg – 5K – Fidda

L-għawwiema Maria Pia hija l-ewwel atleta Għawdxija mill-iSpecial Olympics li rebħet il-midalji, hi kisbet midalji tad-Deheb, Fidda u Bronz fl-Akwatika.
L-atletli ħadu seħen fis-Cyprus National Games fis-2:10pm b’titjira minn Ċipru.