Jitħabbru r-riżultati tal-karnival

Facebook - Carnival - National Event in Valletta, Floriana. Malta

Read in English.

Festivals Malta permezz tat-Tim Organizzattiv tal-Karnival, iħabbar ir-riżultati li jidhru hawn taħt relatati mal-konkorsi kompetittivi tal-Karnival 2020.

Festivals Malta tixtieq tirringrazzja lill-parteċipanti, lill-membri tal-Korp tal-Pulizija, Transport Malta, LESA, Cleansing Department u lill-membri tal-ġurija u lil kull min b’xi mod ta sehem fil-programm tal-Karnival ta’ din is-sena. 

Ir-riżultati huma dawn:

Konkors Nru 1-  Karrijiet Trijonfali –  Kategorija “A”
L-Ewwel Premju:
“Tomorrowland ma’ Tribali bi spettaklu oriġinali” ta’ Antoine Grech u Donald Balzan ma’ Step in plus – DonPe Carnival Company

It-Tieni Premju:  “Kultura Amerikana u ara min ġie jarana” ta’ Joswa Borg u Ronnie Spiteri – Triton Carnival Company

It-Tielet Premju: “Iftħu t-twieqi u l-purtelli, għaliex ġej Freddie Portelli” ta’ Roderick Zerafa u Raymond Zerafa – Toto Perżuta One Team

Konkors Nru 2 – Karrijiet Trijonfali – Kategorija “B”

L-Ewwel Premju: “Bil-Baħar u l-Ajru ġejna għax l-Amerika skoprejna” ta’ Ronald Ghiller u Redeemer Casha – Ta’ Nena Carnival Group

It-Tieni Premju: “Aquaman” ta’ Charlie, Totwin u Owen Briffa – Tal-Kaptan Carnival Company

It-Tielet Premju: “Pajjiżi dort, il-qtates tmajt u fil-Karnival spiċċajt” ta’ Tonio u Isaac Scerri – Tonio Scerri Carnival Company


Konkors Nru 3 – Karrijiet Trijonfali – Kategorija “Ca”

L-Ewwel Premju: “Tlift iż-żarbuna x’ħin irfistek bit-takkuna” ta’ Charlie Briffa – Tal-Banda Carnival Troupe

It-Tieni Premju:   “Minn gżira għall-oħra vjaġġajna, biex in-natura salvajna!” ta’ Kevin u Brenda Chetcuti – Crusher Carnival Company

It-Tielet Premju: “Skandinavja” ta’ Daniel Attard – Kitla and Friends


Konkors Nru 3 – Karrijiet Trijonfali – Kategorija “Cb”

L-Ewwel Premju: “Il-mummji Eġizzjani u Cleopatra mit-tron tarani” ta’ Costantino Gouder u Nicholas Gouder – Ta’ Custo Carnival Company

It-Tieni Premju: “Il-buffi li saru kantanti” ta’ Jesmond Goodlip u Fletcher Cini – Ta’ Familja Waħda Carnival Company

It-Tielet Premju: “Inħossni fortunat għax logħob tradizzjonali lħaqt” ta’ Elton Edward Xuereb u Riccardo Napoli – Beraq Carnival Company & Pop Dance Studio & Friends

Konkors Nru 4a – Żifna – Kumpaniji (Tfal) Kategorija “C”

L-Ewwel Premju: “Incantesimo” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Lookstar Dancers Tarxien

It-Tieni Premju: “Welcome to Neverland” ta’ Wendy Caruana f’isem Żejtun Carnival Troupe

It-Tielet Premju: “Barbie Magic” ta’ Alan Bianco-Galea u Heidi Camilleri – Little Angels

Konkors Nru 4b  – Kostum – Kumpanija (Tfal) Kategorija “C”

L-Ewwel Premju: “Incantesimo” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Lookstar Dancers Tarxien

It-Tieni Premju: “Welcome  to Neverland” ta’ Wendy Caruana f’isem Żejtun Carnival Troupe

It-Tielet Premju: “Barbie Magic” ta’ Alan Bianco-Galea u Heidi Camilleri – Little Angels


Konkors Nru 5a  – Żifna – Kumpanija
Kategorija “B”

L-Ewwel Premju: “Heart of the Moors” ta’ Christian Caruana f’isem Shake Dancers

It-Tieni Premju: “Sinfonia Allegra” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Tarxien

It-Tielet Premju: “La Fiesta Cubana” ta’ Tiziana Grech u Nicole Cutajar – The Dancing Angels

Konkors Nru 5b – Kostum – Kumpanija Kategorija “B”

L-Ewwel Premju: “Sinfonia Allegra” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Tarxien

It-Tieni Premju: “Heart of the Moors” ta’ Christian Caruana f’isem Shake Dancers

It-Tielet Premju: “La Fiesta Cubana” ta’ Tiziana Grech u Nicole Cutajar – The Dancing Angels

Konkors Nru 6a  – Żifna – Kumpanija Kategorija  “A”


L-Ewwel Premju: “Ali Karnivalata” – Paul Chircop u Stiefnu Debattista – Beqqu u Stiefnu Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Kenneth Caruana

It-Tieni Premju: “Maġija Mużikali fuq dgħajjes kulturali” ta’ Manuel Pace u Stefania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

It-Tielet Premju: “Bil-pjumi Brażiljani mal-Maltin u l-Venezjani” ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Continental Cars Ltd.

Carnival National Event in Valletta/Facebook

Konkors Nru 6b  – Kostum – Kumpanija Kategorija  “A”
L-Ewwel Premju:
“Maġija Mużikali fuq dgħajjes kulturali” ta’ Manuel Pace u Stefania Gellel – Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

It-Tieni Premju: “Bil-pjumi Brażiljani mal-Maltin u l-Venezjani” ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Continental Cars Ltd.

It-Tielet Premju: “Ali Karnivalata”– Paul Chircop u Stiefnu Debattista – Beqqu u Stiefnu Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Kenneth Caruana

Konkors Nru 6c – Karru – Kumpanija Kategorija  “A”

L-Ewwel Premju: “Bil-pjumi Brażiljani mal-Maltin u l-Venezjani” ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company bil-kollaborazzjoni ta’ Continental Cars Ltd.

It-Tieni Premju: “Maġija Mużikali fuq dgħajjes kulturali” ta’ Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

It-Tielet Premju: “Oriġini” ta’ Raymond u Mark Mallia flimkien ma’ Clint Chircop – Titti Carnival Company

Konkors Nru 7 – Kumpanija Kategorija “D”

L-Ewwel Premju: “Piuma D’Orata” ta’ Joseph Abela Galea – Joseph Abela & Friends Tarxien

 It-Tieni Premju: “Draco Dormiens Nunquam Titillandus” ta’ Angelle Vella – Hypnotic Dancers Carnival Group

 It-Tielet Premju: “Fiċ-Ċinema rajniha, għall-Karnival stediniha” ta’ Charlton Scicluna u Joanne Briffa

Konkors Nru 8 – Sett Maskeruni

L-Ewwel Premju: “Fl-ewwel karnival li armajna, bil-qwiel aħna tlajna” ta’ Bjorn Bonett u James Azzopardi – ĊaqquBon Carnival Company

It-Tieni Premju: “Zodiac” ta’ Dino u Joachim Armeni – Armeni Carnival Company

Facebook – Carnival – National Event in Valletta, Floriana. Malta

REBBIEĦA TAL-KONKORSI

·        KUMPANIJA – SEZZJONI “A” – “Maġija Mużikali fuq dgħajjes kulturali” ta’ Putullu u Stephania Gellel Carnival Company

·        KUMPANIJA – SEZZJONI “B” – “Sinfonia Allegra” ta’ Clinton Abela Galea – Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata Tarxien

·        KUMPANIJA – TFAL SEZZJONI “C” – “Incantesimo” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Lookstar Dancers Tarxien

·     KUMPANIJA D –  “Piuma D’Orata” ta’ Joseph Abela Galea – Joseph Abela & Friends Tarxien

·        KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI “A” – “Tomorrowland ma’ Tribali bi spettaklu oriġinali” ta’ Antoine Grech u Donald Balzan ma’ Step in plus – DonPe Carnival Company

·        KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI “B” – “Bil-Baħar u l-Ajru ġejna għax l-Amerika skoprejna” ta’ Ronald Ghiller u Redeemer Casha – Ta’ Nena Carnival Group

·        KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI “Ca” –  “Tlift iż-żarbuna x’ħin irfistek bit-takkuna” ta’ Charlie Briffa – Tal-Banda Carnival Troupe

·        KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI “Cb” :- “Il-mummji Eġizzjani u Cleopatra mit-tron tarana” ta’ Costantino Gouder u Nicholas Gouder – Ta’ Custo Carnival Company

·        SETT MASKERUNI :-“Fl-ewwel karnival li armajna, bil-qwiel aħna tlajna” ta’ Bjorn Bonett u James Azzopardi – ĊaqquBon Carnival Company