Jitħabbru r-rebbieħa tal-Kompetizzjoni Nazzjonali tal-Presepji

Festivals Malta ħabbret ir-riżultati għall-Kompetizzjoni Nazzjonali tal-Presepji li ġiet organizzata għal żmien il-Milied u l-Ewwel tas-Sena.

Kompetizzjoni Numru 1 – Presepju Mekkaniku

L-Ewwel Post:  Giovann Muscat, Razzett tal-Markiż Mallia Tabone, 27, Triq Wied il- Għasel, Il-Mosta,

It-Tieni Post:  Lawrence Azzopardi, Għaqda Mużikali Marija Bambina, Banda Vittorja, 41-43, Triq Santa Luċija, Naxxar.

Kompetizzjoni Numru 2 – Presepju Kbir Stil Bibliku

L-Ewwel Post:  Lorry Camilleri, 403, Triq il-Kbira, Mosta

It-Tieni Post:  Jean Pierre Mifsud, Garage Numru 61, Triq E. Catania, Ħaż-Żabbar

It-Tielet Post:  Franklyn Pace, 71, Ċirkolu San Ġwakkin, Triq il-Kbira, Birkirkara

Kompetizzjoni Numru 3 – Presepju Kbir Stil Ieħor

Ma kienx hemm presepji li daħlu għal din il-kompetizzjoni.

Kompetizzjoni Numru 4 – Presepju ta’ Qies Medju

L-Ewwel Post:  Salvatore de Martino, Maħżen tal-Armar, Triq il-Knisja, Mosta

It-Tieni Post:  Brian Paul Cachia, Razzett tal-Markiż, Triq Wied il-Għasel, Mosta

It-Tielet Post:  Mark Scerri, 54, ‘Santa Helena’, Pjazza Santa Liena, Birkirkara

Kompetizzjoni Numru 5 – Presepju Żgħir

L-Ewwel Post:  Rosalino Saliba, La Rosa Mansions, Garage C, Good Shepherd Avenue, Ħal Balzan

It-Tieni Post:  Franklyn Pace, Maħżen tal-Armar, Grupp Armar Marija Assunta, Triq il- Knisja, Mosta

It-Tielet Post:  Anthony Borg, Maħżen tal-Armar, Grupp Armar Marija Assunta, Triq il- Knisja, Mosta

Kompetizzjoni Numru 6 – Presepju Oriġinali

L-Ewwel Post:  Reuben Pullicino, Parroċċa Ħaż-Żabbar, Pjazza Medjatriċi, Ħaż-Żabbar

It-Tieni Post:  George Borg, Għaqda Mużikali Marija Bambina Band Vitorja, 41-43, Triq Santa Luċija, Naxxar

It-Tielet Post:  Keith Galea, Anici Band and Social Club, Cappa Docia Palace, 27, Triq Dun Ġwakkin Schembri, Ħal Qormi

F’dawn il-kompetizzjonijiet ħadu sehem 38 presepju imqassmin f’sitt kategoriji li kienu għallwiri mill-Ġimgħa 13 ta’ Diċembru 2019 u ser jibqgħu miftuħin għall-pubbliku sal-Ħadd 5 ta’ Jannar 2020.