Elezzjonijiet: Ara min tefa’ n-nomina fl-ewwel jum

Hekk kif resqin l-elezzjonijiet għall-Parlament Ewropew, kif ukoll għal dawk tal-kunsilli lokali, dawn huma l-ewwel nomini li ġew ippreżentati.

Elezzjoni għall-Parlament Ewropew – Mejju 2019

Surname & NamePolitical PartyAgentSubmission Date
CARUANA JosefPartit LaburistaBORG Gordon16/04/2019 09:41
LOWELL NormanImperium EuropaSPITERI Adriano16/04/2019 10:23
FLORIAN StephenIndependent CandidateFLORIAN Stephen16/04/2019 10:49
CASSOLA ArnoldIndependent CandidateCASSOLA Arnold16/04/2019 15:23
BRIGUGLIO MichaelPartit NazzjonalistaCARDONA Jeremy16/04/2019 16:29
CAUCHI INGLOTT MartinPartit DemokratikuCAUCHI INGLOTT Martin16/04/2019 17:57
VELLA Fleur AnnePartit LaburistaDIMECH Malcolm16/04/2019 18:14
BONNICI NazarenoIndipendentiBONNICI Nazareno16/04/2019 19:01

 

Elezzjonijiet għall-kunsilli lokali –  Mejju, 2019

MALTA

BIRKIRKARA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
PULLICINO FrancisPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:08
BUTTIGIEG AnthonyPartit Laburista16/04/2019 11:08
MIZZI JohnPartit Nazzjonalista16/04/2019 11:38
CALLEJA John MaryPartit Laburista16/04/2019 16:21
CUTAJAR KarlPartit Laburista16/04/2019 18:30

BORMLA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
SCERRI JohannPartit Laburista16/04/2019 16:05

FLORIANA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
DEBONO CarmelFloriana L-Ewwel16/04/2019 18:26

Ħ’ATTARD

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
SCERRI Maria ConcettaPartit Nazzjonalista16/04/2019 11:47
BONNICI JohnPartit Laburista16/04/2019 12:19
SALIBA NazzarenoPartit Nazzjonalista16/04/2019 13:04
MUSUMECI MartinPartit Nazzjonalista16/04/2019 16:59

ĦAD-DINGLI

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
CAMILLERI JohnPartit Laburista16/04/2019 09:07

ĦAL BALZAN

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
SPITERI IanPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:39
BRIFFA Mary LouisePartit Nazzjonalista16/04/2019 15:41
GATT StephenPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:47
CALLEJA EdwardPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:52
MICALLEF AngeloPartit Nazzjonalista16/04/2019 17:37

ĦAL GĦAXAQ

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
AGIUS CarmelPartit Laburista16/04/2019 11:23

ĦAL KIRKOP

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
COLE LeonardPartit Laburista16/04/2019 10:56
CASSAR John LukePartit Nazzjonalista16/04/2019 11:13
GALEA CodyPartit Nazzjonalista16/04/2019 11:23
BALDACCHINO MichaelIndependent Candidate16/04/2019 19:01

ĦAL LIJA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
MAGRI Mary MagdalenPartit Nazzjonalista16/04/2019 11:26
MALLIA DanielPartit Nazzjonalista16/04/2019 12:45
DALLI AnthonyPartit Nazzjonalista16/04/2019 16:25
CINI CalcedonioPartit Nazzjonalista16/04/2019 16:31
VELLA Marie AntoinettePartit Nazzjonalista16/04/2019 16:52
FARRUGIA SalvatorePartit Laburista16/04/2019 17:25

ĦAL LUQA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
CARUANA VictorPartit Nazzjonalista16/04/2019 11:24
AQUILINA FrederickPartit Nazzjonalista16/04/2019 16:09

ĦAL TARXIEN

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
VELLA ZAMMIT DarlenePartit Laburista16/04/2019 16:38

ĦAŻ-ŻABBAR

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
BUTTIGIEG JosephPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:11
ZAHRA GraciePartit Nazzjonalista16/04/2019 11:45
ZAMMIT AntoinePartit Nazzjonalista16/04/2019 16:19
GRECH MarkPartit Laburista16/04/2019 16:37
DUNCAN RaymondPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:52

ĦAŻ-ŻEBBUĠ (MALTA)

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
BORG AnthonyPartit Laburista16/04/2019 17:07
ZAMMIT Philip EdrickPartit Laburista16/04/2019 17:09
CAMILLERI MarkPartit Laburista16/04/2019 17:09
GALEA Malcolm PaulPartit Laburista16/04/2019 17:18
AZZOPARDI ClivePartit Laburista16/04/2019 17:21
BONNICI PatrickPartit Laburista16/04/2019 17:24
GLYNN KevinPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:00

IL-BELT VALLETTA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
ZAMMIT AlfredPartit Laburista16/04/2019 09:16
AZZOPARDI RaymondPartit Laburista16/04/2019 16:12

IL-BIRGU

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
PORTELLI Jason VincentPartit Laburista16/04/2019 09:56
GELLEL AnthonyPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:13
PARASCANDALO AntoniaPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:18

IL-FGURA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
BUGEJA LawrencePartit Nazzjonalista16/04/2019 18:30
LOMBARDO MarkPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:58

IL-GUDJA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
GATT AndreaIndependent Candidate16/04/2019 14:51
CALLEJA John MaryPartit Laburista16/04/2019 16:37
SAMMUT Mark AnthonyPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:56

IL-GŻIRA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
CHETCUTI NevillePartit Laburista16/04/2019 16:13

IL-ĦAMRUN

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
NAUDI Mario VincentIndependent Candidate16/04/2019 10:30
BORG CarmenPartit Laburista16/04/2019 10:33
BONELLO VincentPartit Laburista16/04/2019 16:52

IL-KALKARA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
CAMILLERI StephenPartit Laburista16/04/2019 10:13
GENOVESE JohnPartit Laburista16/04/2019 10:24

IL-MARSA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
PACE ColinPartit Laburista16/04/2019 10:58
MARSTON GodricPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:27

IL-MELLIEĦA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
MIFSUD AlfredPartit Nazzjonalista16/04/2019 09:10
BARTOLO Emvin (Emmanuel Vincent)Partit Nazzjonalista16/04/2019 10:06
CAUCHI FARRUGIA PatriciaPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:28
GAUCI JosephPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:29
MICALLEF GabrielPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:35
CASTILLO IvanPartit Nazzjonalista16/04/2019 11:09
WILTSHIRE Ainsley ThomasPartit Nazzjonalista16/04/2019 12:16
BRINCAT STELLINI AnnabellaPartit Laburista16/04/2019 15:27
FENECH HilaryPartit Nazzjonalista16/04/2019 16:35
BARTOLO CUTAJAR RebeccaPartit Laburista16/04/2019 18:55
DEBONO MarioPartit Nazzjonalista16/04/2019 19:04

IL-MOSTA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
RAPA AngelePartit Nazzjonalista16/04/2019 09:13
ABELA RachelPartit Laburista16/04/2019 12:13
GAUCI JesmondPartit Nazzjonalista16/04/2019 17:54
MICALLEF MikhailPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:02

IL-QRENDI

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
FARRUGIA DanielPartit Nazzjonalista16/04/2019 11:27
SCHEMBRI David MichaelPartit Laburista16/04/2019 11:40
PSAILA RaymondPartit Nazzjonalista16/04/2019 11:49

IN-NAXXAR

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
CUOMO Mary AnnePartit Nazzjonalista16/04/2019 09:07
SPITERI JosephPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:37
GAFFIERO IvanPartit Laburista16/04/2019 15:09
GATT NoelPartit Laburista16/04/2019 15:38
MUSCAT FENECH ADAMI Anne MariePartit Nazzjonalista16/04/2019 17:49

IR-RABAT (MALTA)

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
GRECH JanicePartit Nazzjonalista16/04/2019 12:48
CASSAR NazjuPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:11

IS-SIĠĠIEWI

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
FARRUGIA JosephPartit Laburista16/04/2019 09:49
FARRUGIA FrancinePartit Nazzjonalista16/04/2019 17:56
ABELA Alexander JohnPartit Nazzjonalista16/04/2019 19:05

IS-SWIEQI

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
ROSSIGNAUD EdgarPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:24
VASSALLO LuciaPartit Nazzjonalista16/04/2019 16:38
PISANI AnnePartit Nazzjonalista16/04/2019 19:14

IX-XGĦAJRA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
BORG Mary DorisPartit Nazzjonalista16/04/2019 11:59
VALVO AnthonyPartit Laburista16/04/2019 12:22

 

IŻ-ŻEJTUN

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
AGIUS JoanPartit Laburista16/04/2019 11:03
CHIRCOP SeanPartit Laburista16/04/2019 17:04

IŻ-ŻURRIEQ

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
FARRUGIA KennethPartit Laburista16/04/2019 11:23
CUTAJAR GianlucaPartit Laburista16/04/2019 15:58

L-IKLIN

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
BARTOLO YvonnePartit Nazzjonalista16/04/2019 10:42
CAUCHI NazzarenoPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:42
SCIBERRAS DorianPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:47
FARRUGIA BernicePartit Laburista16/04/2019 18:59

L-IMDINA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
DEI CONTI SANT MANDUCA Peter JosephPartit Nazzjonalista16/04/2019 12:02
DEBONO JosephPartit Nazzjonalista16/04/2019 12:08
BARBARO SANT AlfredPartit Nazzjonalista16/04/2019 12:09
SCERRI CamillaPartit Nazzjonalista16/04/2019 12:12

L-IMQABBA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
FARRUGIA JosephPartit Laburista16/04/2019 09:42

L-IMSIDA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
SELVAGGI CharlesPartit Nazzjonalista16/04/2019 09:34
FARRUGIA AlfredPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:54
AGIUS MauricePartit Nazzjonalista16/04/2019 16:45
SCIBERRAS JudePartit Nazzjonalista16/04/2019 16:56
CAMILLERI RenaldPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:13

L-IMTARFA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
MIFSUD KylePartit Laburista16/04/2019 11:58
SAMMUT DIMECH MaricaPartit Laburista16/04/2019 15:23
GALEA DavidPartit Nazzjonalista16/04/2019 16:48
FENECH Simon-PaulPartit Nazzjonalista16/04/2019 17:34
CORDINA Maurice-SaviourPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:01

L-ISLA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
BONAVIA AnthonyPartit Laburista16/04/2019 17:41
BUHAGIAR CorinnePartit Laburista16/04/2019 18:24

MARSASKALA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
CAMILLERI John BaptistPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:55
GATT SandroPartit Nazzjonalista16/04/2019 16:07

MARSAXLOKK

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
GRAVINO GiuseppePartit Laburista16/04/2019 11:40

PAOLA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
AZZOPARDI RedeemerPartit Laburista16/04/2019 10:00
MICALLEF Mary RosePartit Laburista16/04/2019 11:15
BARTOLO IvanPartit Nazzjonalista16/04/2019 12:05
DELEZIO RitaPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:26
CAMILLERI NevillePartit Laburista16/04/2019 18:30

PEMBROKE

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
VELLA BRINCAT Desiree’Partit Nazzjonalista16/04/2019 12:41

SAN ĠILJAN

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
CAMILLERI PatriciaPartit Nazzjonalista16/04/2019 16:25
DALLI GuidoPartit Nazzjonalista16/04/2019 17:43
DIMECH PORTELLI RitaPartit Nazzjonalista16/04/2019 17:43

SAN ĠWANN

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
FENECH TrevorPartit Laburista16/04/2019 12:22
FARRUGIA Edmund GordonPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:53

SAN PAWL IL-BAĦAR

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
BORG MaryPartit Nazzjonalista16/04/2019 09:42
DELIA AnthonyPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:50
TORPIANO EdwardPartit Nazzjonalista16/04/2019 12:45
SALERNO Mario JosephPartit Laburista16/04/2019 15:30
BRAY AlfredPartit Laburista16/04/2019 15:36

SANTA VENERA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
SULTANA Roberta AdrianaPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:12
VELLA JosephPartit Nazzjonalista16/04/2019 15:14
VELLA ZAMMIT KevinPartit Nazzjonalista16/04/2019 17:12

TA’ XBIEX

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
MUSCAT EugenioPartit Nazzjonalista16/04/2019 10:14

TAL-PIETA’

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
BONNICI NazzarenusPartit Laburista16/04/2019 10:07
AGIUS AnnhelicaPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:51

TAS-SLIEMA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
VELLA BALDACCHINO WallacePartit Laburista16/04/2019 16:14
PORTELLI Pierre PaulPartit Nazzjonalista16/04/2019 17:30
RADMILLI PaulPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:13

 

GĦAWDEX

IL-QALA

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
BORG Jesmond (Jesus Mary)Partit Laburista16/04/2019 09:37

IN-NADUR

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
VELLA JosephPartit Laburista16/04/2019 15:44
GALEA LukePartit Nazzjonalista16/04/2019 17:51
CAMILLERI Kristen MariePartit Nazzjonalista16/04/2019 18:01
CAMILLERI EucharistPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:10
CAMILLERI Josef FrankPartit Nazzjonalista16/04/2019 18:26

IR-RABAT (GĦAWDEX)

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
HILI CharliePartit Laburista16/04/2019 17:27

IŻ-ŻEBBUĠ (GĦAWDEX)

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
SALIBA NickyIndependent Candidate16/04/2019 19:04

L-GĦARB

Surname & NamePolitical PartySubmission Date
MIZZI JosephPartit Laburista16/04/2019 10:03