Ċikliżmu: Etienne Bonello jżomm it-titlu; Michelle Vella Wood champion femminili

Ritratt; Joe Bajada

Il-Kampjonat Nazzjonali tat-Trail tat-Time organizzat mill-Federazzjoni Maltija taċ-Ċikliżmu sar riċentament fejn kien hemm suċċess għat-Team tal-Greens li rebaħ iż-żewġ kategoriji prinċipali. Etienne Bonello żamm it-titlu ta’ champion. Michelle Vella Wood spiċċat ic-champion femminili.

Din is-sena 2020, minħabba l-problemi li ħolqot il-Pandemija u biex titħares saħħiet iċ-ċiklisti u l-membri, dan il-kampjonat sar fuq tiġrija waħda minflok is-soliti tlieta, biex b’hekk setgħu joħorġu c-champions nazzjonali. It-tiġrija deċisiva tal-Kampjonat Time Trail saret nhar il-Ħadd 26 ta’ Lulju 2020 fuq iċ-ċirkwit tal-Mrieħel fejn iċ-ċiklisti għamlu 8 dawriet għal distanza ta’ 23km. It-tluq sar b’intervall ta’ 1 minuta fejn iċ-ċiklisti kollha telqu waħedhom mingħajr ħadd ma żommhom.

Etienne Bonello (Team Greens CC) baqa’ bħala Champion Nazzjonali tat-Time Trial meta spiċċa l-ewwel f’ħin ta’ 27:27.51. Huwa kien segwit minn sieħbu Clive Ebejer (27:37.58) u William Hili ta’ Mosta AF Sign Studio CC (27:50.87).

Fil-kategorija Femminili, Michelle Vella Wood (Team Greens) issorprendiet lil seħbitha Marie Claire Aquilina meta spiċċat l-ewwel f’ħin ta’ 29:54.13 filwaqt li l-ex-champion Aquilina spiċċat warajha f’ħin ta’ 30:01.80 li jiġu distakk ta’ 0:07.67. Fit-tielet post spiċċat Marquita Muscat ta’ The Cyclist f’ħin ta’ 35:08.80.

Suċċess ieħor għat-Team Greens kien fil-Kategorija tal-Masters 40+ fejn hawn ħareġ rebbieħ Michael Camilleri f’ħin ta’ 27:32.25. Warajh daħlu Antoine Sultana ta’ The Cyclist (28:19.31) u Fabio Spiteri ta’ Mosta AF Sign Studio CC (28:34.98).

Nicky Farrugia ta’ Mosta AF Sign Studio CC rebaħ il-Kategorija Masters 50+ f’ħin ta’ 31:33.30. Enrico Bradamante ta’ Agones SFC spiċċa t-tieni (31:56.03), filwaqt li Emmanuel Camilleri ta’ Mosta AF Sign Studio CC spiċċa t-tielet (34:45.09).

Il-kategorija ta’ taħt it-23 sena ntrebħet minn Kurt Muscat ta’ Mosta AF Sign Studio CC f’hin ta’ 28:58.30. Warajh spiċċaw Brandon Sultana ta’ Gozo CC (29:37.92) u Isaac Spiteri ta’ The Cyclist (31:09.36).

Clive Chetcuti ta’ Mosta AF Sign Studio ġie inkurunat bħala Juniors champion meta spiċċa l-ewwel f’ħin ta’ 29:35.18 quddiem sieħbu Max Zammit (31:56.87). Veronique Pace Asciak ta’ The Cyclist rebħet il-Kategorija Femminili tal-Under 18 meta spiċċat it-tiġrija tagħha f’ħin ta’ 37:20.52, filwaqt li seħbitha Kristina Spiteri rebħet il-Kategorija Femminili tal-Under 16 meta spiċċat is-sitt dawriet tagħha f’ħin ta’ 25:07.61.

Ċiklisti ta’ Mosta AF Sign Studio ddominaw il-Kategorija Maskili tal-Under 16 li ntrebħet minn Jacob Schembri li għamel is-sitt dawriet f’ħin ta’ 21:57.43. Huwa kien segwit minn Jaeken Galea (25:02.75) u Jacob Ellul (28:03.00). Miguel Galea ta’ The Cyclist rebaħ il-Kategorija tal-Under 14 meta temm l-erba’ dawriet tiegħu f’ħin ta’ 16:38.42. Warajh spiċċa Luca Teuma ta’ Mosta AF Sign Studio CC f’ħin ta’ 23:34.28.

Il-Federazzjoni Maltija taċ-Ċikliżmu tixtieq tifraħ lir-rebbieħa, filwaqt li tirringrazzja liċ-ċiklisti kollha għall-parteċipazzjoni tagħhom u lill-uffiċjali tal-klabb għall-koperazzjoni kollha tagħhom, kif ukoll ARRTS Timing System, Transport Malta u lil Pulizija.

Klassifika Ġenerali – Kampjonat Time Trail 2020

Elite

1.     Etienne Bonello           Team Greens                      27:27.51            200 punt   

2.     Clive Ebejer                Team Greens                      27:37.58            170 punt   

3.     William Hili                 Mosta AF Sign Studio CC       27:50.87            155 punt

Nisa

1.     Michelle Vella Wood     Team Greens                      29:54.13            200 punt

2.     Marie Claire Aquilina    Team Greens                      30:01.80            175 punt

3.     Marquita Muscat          The Cyclist                         35:08.80            155 punt

Masters 40+

1.     Michael Camilleri         Team Greens                      27:32.25            200 punt

2.     Antoine Sultana           The Cyclist                         28:19.31            175 punt

3.     Fabio Spiteri               Mosta AF Sign Studio CC       28:34.98            155 punt

Masters 50+

1.     Nicky Farrugia            Mosta AF Sign Studio CC       31:33.30            200 punt

2.     Enrico Bradamante      Agones SFC                                31:56.03            175 punt

3.     Emmanuel Camilleri     Mosta AF Sign Studio CC       34:45.09            155 punt

Under 23

1.     Kurt Muscat                Mosta AF Sign Studio CC       28:58.30            200 punt

2.     Brandon Sultana          Gozo CC                             29:37.92            175 punt

3.     Isaac Spiteri               The Cyclist                         31:09.36            155 punt

Under 18 Maskili

1.     Clive Chetcuti              Mosta AF Sign Studio CC       29:35.18            200 punt

2.     Max Zammit               Mosta AF Sign Studio CC       31:56.87            175 punt

Under 18 Feminili

1.     Veronique Pace Asciak         The Cyclist                         37:20.52            200 punt

Under 16 Maskili

1.     Jacob Schembri           Mosta AF Sign Studio           21:57.43            200 punt

2.     Jaeken Galea              Mosta AF Sign Studio           25:02.75            175 punt

3.     Jacob Ellul                  Mosta AF Sign Studio           28:03.00            155 punt

Under 16 Feminili

1.     Kristina Spiteri            The Cyclist                         25:07.61            200 punt   

Under 14 Maskili

1.     Miguel Galea               The Cyclist                         16:38.42            200 punt

2.     Luca Teuma               Mosta AF Sign Studio CC       23:34.28            175 punt

Ritratt: Joe Bajada

Dan it-tagħrif twassal mill-Federazzjoni Maltija taċ-Ċikliżmu.