677 allokazzjoni soċjali f’5 snin

Fl-aħħar ħames snin, kien hemm 677 allokazzjoni ta’ postijiet tal-Gvern taħt il-kriterju familji fil-bżonn.
Il-Ministru għas-Solidarjetà Soċjali Michael Falzon qal li sena b’sena, il-familji fil-bżonn li ngħataw akkomodazzjoni soċjali kienu l-aktar minn Bormla u l-Belt.

Lokalita'20132014201520162017Total
Bormla6111371855
Furjana35341530
Imsida28413137
San Pawl il-Baħar82650443
Santa Venera40211127
Valletta571282254

Il-Ministru kien qed iwieġeb mistoqsija parlamentari tad-deputat Nazzjonalista Ivan Bartolo.